Začaly soutěže jednotlivců, favorité odpočívali

12.7.2019
Začaly soutěže jednotlivců, favorité odpočívali

Juniorský evropský šampionát v Ostravě se přehoupl do své druhé poloviny. V porubské RT Torax Areně začaly soutěže jednotlivců. Hlavní favorité však mohli odpočívat. Nasazení hráči a hráčky zasáhnout do bojů až v dalších dnech.

Kde hledat největší kandidáty na některou z medailí? O formě jednotlivých hráčů a hráček hodně napověděly soutěže družstev. Lze očekávat, že silní opět budou Rusové, Němci, Rumuni či Francouzi. Mezi juniory je turnajovou jedničkou Rus Lev Katzman, dvojkou Polák Samuel Kulczycki, ale počítat je určitě potřeba s loňským finalistou Trulsem Moregardem ze Švédska.

Ve juniorkách je nejvýše nasazenou hráčkou Rumunka Tania Plaianová, která vyšla v družstvech medailově naprázdno. Naopak Češka Zdena Blašková je při chuti a pokud vydrží ve stejné formě kterou předvedla v družstvech, bude blízko medaile. Ale jsou tady Rusky Mariia Tailakovovová a Anastasia Kolishová, Němka Franziska Schreinerová a několik dalších spolufavoritek.

Podobné je to také mezi kadety. Turnajová jednička ve dvouhře Louis Laffineur z Belgie, dvojka Šimon Bělík a skvělí Rusové či Rumuni. Snad jen kategorie kadetek má jednu velkou favoritku. Přestože nasazenou jedničkou je Rumunka Elena Zahariová, v družstvech svoji sílu ukázala Francouzka Prithika Pavadeová.

Nasazení ve dvouhrách se dalo celkem snadno vypočítat podle žebříčku, ovšem mnohem zajímavější je nasazení a složení některých dvojic z různých zemí. Tak například ve čtyřhře juniorů bude určitě hodně vysoko pomýšlet dvojice Truls Moregard (Švéd.), Vladimír Sidorenko (Rus.), která je třetí nasazená, největšími favoritkami ve čtyřhře kadetek budou Elena Zahariová (Rum.),Prithika Pavadeová (Fr.).