V Ostravě skončily soutěže družstev

12.7.2019
V Ostravě skončily soutěže družstev

Soutěže družstev na mistrovství Evropy juniorů v Ostravě jsou minulostí. Rusko ze čtyř finálových účastí proměnilo ve zlato dvě - uspělo v juniorech a kadetech. V juniorkách se radují Němky, v kadetkách zvítězila Francie. 

Finále juniorů nabídlo obrovské drama a také odvetu za utkání v základní skupině. Na začátku turnaje sice Ázerbájdžán Rusy porazil, ve finále se však poměrem 3:2 radovala sestava Vladimír Sidorenko, Maxim Grebněv a Lev Katsman.

Také finále juniorek skončilo nejtěsnějším možným poměrem 3:2, Němky takto zdolaly Rusko. V rozhodující dvouhře prohrávala Anastasia Bondarevová 0:2 na sety, za mohutného povzbuzování spoluhráček a publika však vývoj otočila.

Blízko zisku titulu mistrů Evropy byli kadeti Rumunska. Nad Rusy vedly 2:0, přesto z haly odcházeli zklamaní. Vladislav Makarov a Sergej Ryžhov nejprve zvítězili ve čtyřhře, Makarov poté srovnal ve dvouhře a v rozhodujícím zápase dominoval Denis Izumrudov.    

Soutěž kadetek ovládly Francouzky, které ve finále zdolaly Rusko 3:1. Strůjkyní vítězství byla Prithika Pavadeová, která uspěla v obou svých dvouhrách a válela také ve čtyřhře po boku Charlotte Lutzové. 

Ve středu začnou v RT Torax areně soutěže jednotlivců, dopoledne mají všichni účastníci volno, začíná se až odpoledne úvodními koly dvouher, čtyřher i smíšených čtyřher.