Rusko čtyřikrát ve finále

10.7.2019
Rusko čtyřikrát ve finále

Rozmanité emoce, vyrovnaná utkání a špičkový stolní tenis. Takový byl čtvrtý den mistrovství Evropy juniorů v Ostravě, který rozhodl o finalistech týmových soutěží. 

Závěrečné fáze soutěže juniorů nabídly obzvlášť atraktivní souboje. Rusové nejrpve ve čtvrtfinále přemohli Švédsko v čele s Trulsem Moregardem 3:2, v semifinále si poradili 3:1 s Německem. Ve finále se utkají s Ázerbajdžánem, jehož kádr tvoří výhradně naturalizovaní Číňani. Na nich ztroskotali Belgičané, kteří do semifinále postoupili díky skvělé otočce z 0:2 v utkání s Polskem.

V juniorkách si o titul mistryň Evropy zahrají Rusky a Němky. Nejvýše nasazené Rusky si ve čtvrtfinále hladce poradily s Rumunskem, v semifinále pak zdolaly Česko 3:1. Jeho hlavní oporou byla Maria Tailakovová. Vyrovnané družstvo Německa nejprve zvládlo ohromnou pětizápasovou bitvu s Polkami, poté zvítězilo nad Francií 3:1. 

Rusové uspěli i v kadetech, do finále je poslaly vítězství nad týmy České republiky a Německa. Jako tahoun týmu se ukázal Vladislav Makarov, který s přehledem zvládal dvouhry a úřadoval i ve čtyřhře. Druhým finalistou jsou Rumuni, kteří s Francií byli dva míčky od vyřazení, Darius Movileanu ale vývoj poslední dvouhry zvrátil.

Kadetky Ruska se do finále probojovaly díky výhře 3:1 nad Německem, všechny zápasy byly velmi vyrovnané. Ve finále je čeká Francie, která především díky výkonům Prithiky Pavade porazila Rumunsko 3:1.