Pohroma favoritů ve dvouhře kadetů

15.7.2019
Pohroma favoritů ve dvouhře kadetů

Program sedmého hracího dne evropského juniorského šampionátu nabídl dvě kola soutěží ve dvouhře, ale také čtvrtfinále smíšené čtyřhry a zápasy o postup mezi šestnáct nejlepších ve čtyřhrách.

O medaile ve smíšené čtyřhře si mezi sebou zahrají páry sedmi zemí. Dva zástupce mají Německo, konkrétně ve smíšené čtyřhře kadetů jsou to Mike Hollo, Annett Kaufanová a Felix Kohler, Naomi Pranjkovičová a Rusko. To vyhlíží šance v juniorské kategorii párů Artem Tichonov, Kristina Kazancevová a Lev Katsman, Alezabet Abraamianová.

Ve dvouhře už jsou ze hry dva nejvýše nasazení hráči v kadetech. Turnajová jednička Belgičan Louis Laffineur prohrál ve 3. kole s Polákem Miloszem Redzimskim, domácí reprezentant Šimon Bělík nestačil na Němce Vincenta Senkbeila. Nejpočetnější zastoupení v této soutěži mají Francouzi se čtyřmi hráči v osmifinále.

Mezi kadetkami jsou naopak největší favoritky stále ve hře, Rumunka Elena Zahariová, Chorvatka Hana Arapovičová i Francouzka Prithika Pavadeová prochází turnajem bez větších problémů. Největší přesilu však mají Rusky, které zůstaly mezi nejlepší šestnáctkou tři.

Tři zástupce má nejúspěšnější země v soutěžích družstev i ve dvouhře juniorů. Turnajová jednička Lev Katsman, veliký bouřlivák Vladimír Sidorenko a Maksim Grebnev vyzvou do bojů o medaile své soupeře. Mezi ty stále nejžhavější patří Švéd Truls Moregard, Polák Samuel Kulczicki a také Ázerbajdžánec Yu Khinhang.

Turnajová jednička ve dvouhře juniorek Tania Plaianová navázala na své nevyrovnané výkony v družstvech a ani v soutěži jednotlivců jí nedařilo. Vypadla ve 3. kole s Maďarkou Fanni Harasztovichovou, takže se cesta za triumfem otevřela například pro domácí Zdenu Blaškovou, Rusku Marii Tailakovovou nebo Polku Annu Wegrzynovou. Rusky mají v osmifinále hned čtyři hráčky, mají ovšem smůlu, že tři nejlepší jsou v horní polovině pavouka, takže je v dalších kolech mohou potkat nepříjemné vzájemné zápasy.

V pondělním programu šampionátu budou pochopitelně pokračovat všechny soutěže, ve večerních hodinách se diváci dočkají prvního finále, konkrétně ve smíšené čtyřhře.