Nejúspěšnější zemí na turnaji bylo Rusko

16.7.2019
Nejúspěšnější zemí na turnaji bylo Rusko

Desetidenní evropský juniorský šampionát v Ostravě skončil finálovými zápasy v soutěžích jednotlivců. Ve hře bylo celkem osm sad medailí a zápasy nabídly strhující podívanou.

Neúspěšnější zemí v počtu získaných cenných kovů bylo Rusko, se čtyřmi zlatými. Stejný počet titulů si odvezli také hráči a hráčky Rumunska, ovšem ti měli pouze dvě stříbrné, oproti pěti ruských reprezentantů.

Nejsledovanější kategorii ve dvouhře juniorů a juniorek vyhráli Švéd Truls Moregard a Polka Anna Wegrzynová. Zatímco u švédského juniora se útok na evropský trůn dal očekávat, protože vloni skončil na stříbrné příčce, vítězství polské reprezentantky je do jisté místy překvapení. Oba však prošli turnajem bez většího zaváhání, Moregard porazil ve finále Ázerbajdžánce Yu Khinhanga, Wegrzynová si poradila s Italkou Jamilou Laurenti.

Ve dvouhře kadetů v rumunském finále uspěl Darius Movileanu, který porazil Iuliana Chiritu 4:2. Loňská vítězka Rumunka Elena Zaharia v semifinále vyřadila největší spolufavoritku Francouzku Prithiku Pavadeovou a tento svůj úspěch doslova oplakala. Ve finále už takové emoce nepředvedla, s Ruskou Vladou Voroninovou si poradila snadno 4:0 a titul obhájila.

Také ve čtyřhře juniorů se podařilo ruské dvojici Lev Katsman, Maksim Grebnev zopakovat loňský triumf, byť proti nim stáli dva skvělí hráši Truls Moregard a Vladimír Sidorenko. To ve čtyřhře juniorek byla velikým překvapením finálová účast turecké dvojice Ece Haracová, Ozge Yilmazová. V boji o zlatou ovšem nestačila na ruský pár Kristiina Kazancevová, Mariia Tailakovová.

Dvě veliké soupeřky ze singlu kadetek spojily síly ve čtyřhře a podle očekávání z toho bylo zlato. Prithika Pavadeová a Elena Zahariová sice ve finále prohrávaly už 0:2, ovšem nakonec vybojovaly titul. Ve čtyřhře kadetů opět dominovali Rumuni, tentokrát dvojice Iulian Chirita, Eduard Ionescu.

Nejúspěšnější hráčkou šampionátu byla Prithika Pavadeová, která po výhře Francie v soutěži družstev ovládla i smíšenou čtyřhry a čtyřhru. Ke třem zlatým přidala jednu bronzovou medaili.