Evropský šampionát vrcholí

15.7.2019
Evropský šampionát vrcholí

Evropský juniorský šampionát v Ostravě zná už všechny medailisty a také dva nové mistry Evropy. Ve smíšené čtyřhře vybojovali titul Poláci Samuel Kulczycki, Katarzyna Wegrzynová v juniorech a Thibault Poret, Prithika Pavadeová.

Zejména finálový souboj polského páru s ruskou dvojicí Lev Katsman, Elizabet Abraamianová zvedal diváky ze sedadel a podobné emoce lze očekávat také v nedělním programu, kdy se bude bojovat o zbylých šest sad medailí. Mezi medailisty jsou totiž opět zástupci nejúspěšnějších zemí na šampionátu.

Ve dvouhře juniorů se do semifinále probojovala silná čtyřhra Truls Moregard ze Švédska, Francouz Vincent Pickard, Yu Khinhang z Ázerbajdřánu a Rus Vladimír Sidorenko. o titul v juniorkách si to rozdají Ruska Mariia Tailakovová, Polka Anna Wegrzynová, Italka Jamila Laurentiová a Běloruska Darya Kiselová.

Podobně zajímavé budou ovšem také dvouhry v mladší kategorii kadetů. Polák Milosz Redzimski, Rumun Iulian Chirita a Darius Movileanu a Francouz Alexi Kouraichi, tam lze jen těžko hledat favorita. To soutěž kadetek jednu velkou favoritku má. Francouzka Prithika Pavade už má ve své sbírce dva tituly z družstev a smíšené čtyřhry a určitě by ráda přidala další. Jejími soupeřkami budou obhájkyně titulu Rumunka Elena Zahariová a dvě Rusky Vlada Voroninová a Světlana Dmitrienková.